Jiří Holý

Golfový profesionál s 20-ti letou zkušeností

Newsletter
Zavřít

Chcete pravidelné informace o dění v resortu?

Ostřílený trenér, který ví, o čem mluví…

Jirka Holý

Jirka Holý golf nejen učí, ale má navíc bohaté herní zkušenosti jako amatér i profesionál.

V letech 1998–2003 byl členem reprezentace České republiky. Pětkrát se umístil v nejlepší desítce amatérského žebříčku a dvakrát se stal dokonce 2. vícemistrem ČR. Byl také členem vítězného týmu Extraligy družstev.

Profesionálem je od roku 2006. Golf učil na akademii Simona Holmese na Kunětické Hoře a od roku 2011 zakotvil na Black Bridge pod vedením britského kouče Cliva Tuckera.

Na Černém Mostě se hodně věnuje juniorskému golfu. Pravidelně trénuje na dětských kurzech, pracuje s mladými talenty z projektu Junior Group a nabízí individuální dětské tréninky podle požadavků rodičů.

Moderní výukové metody

Jirka už několik let spolupracuje s anglickým profesionálem Clivem Tuckerem, pod jehož vedením zlepšuje svoji výuku.

Pomocí moderních technologií dokáže Jirka provést podrobnou videoanalýzu golfového švihu, přesně definovat příčiny chyb a podle výukové metodiky Cliva Tuckera s Vámi efektivně začít pracovat na jejich odstranění.

„Teprve díky Clivovi a zpomaleným záběrům jsem lépe pochopil základní principy biomechaniky golfového švihu.“ říká Jirka a své znalosti je připraven předat i Vám.

K analýze používá video s aplikací Coach´s Eye a moderní launch monitor GC2 Foresightsports.

Ceník lekcí a golfové balíčky

Individuální lekce
Klasický golfový trénink
55 minut pro 1 nebo 2 osoby
1 100 Kč
Balíček „Seznámení s golfem“
Chcete si golf vyzkoušet? Zahrajete si své první golfové odpaly, budete puttovat a dozvíte se o golfovém vybavení a pravidlech.
3 individuální lekce
včetně tréninkových míčů a zapůjčení holí
3 300 Kč
Balíček „5+1 lekce zdarma“
Jste středně pokročilí nebo pokročilí hráči a chcete si zlepšit určitou oblast hry? Jirka Vám pomůže s technikou úderů i se strategií.
6 individuálních lekcí 5 500 Kč
Kurz zakončený osvědčením pro hru na hřišti
Dolaďte svoji techniku, naučte se správně pohybovat na hřišti a získejte osvědčení pro hru. S Jirkou to bude hračka!
10 individuálních lekcí
Tréninková hra (3 jamky, 50 min.)
Závěrečná hra a zkouška (9 jamek, 150 min.)
Míče a zapůjčení holí v ceně (bez green fee)
13 900 Kč
Firemní kurzy, dárkové poukazy
Máte zájem o firemní skupinový trénink na míru či o dárkový voucher na vybrané golfové lekce? Jirka Vám rád vyjde vstříc.

Co říkají Jirkovi klienti?

 • „Golf hraji poměrně dlouho a několikrát jsem měl i singl HCP, na můj švih ale nebylo spolehnutí. Poté, co byl můj syn Jan zařazen do projektu Junior Group a začal trénovat pod vedením Jirky Holého, jeho zlepšení bylo velmi zřetelné, během dvou měsíců snížil HCP z 15 na 11.

  Rozhodl jsem se tedy také svěřit do jeho profesionální péče a udělal jsem dobře! Metody Clive Tuckera zjednodušily můj švih, dá se na něj spolehnout a proto zažívám i větší radost ze hry.“

  Milan Vašíček, HCP 10,0
 • „ S Jirkou Holým jsem se seznámil díky jeho tréninkům dětí a mládeže, které začal navštěvovat můj syn. Zároveň se moje vlastní hra začala dostávat do stagnace (asi typické pro střední a nižší hcp), tušil jsem co je špatně, ale zároveň moje laické korekce nebo korekce podle internetu, Golf Channelu a podobně měly jen částečný úspěch. Protože mne zaujala Jirkova práce se svěřenci, rozhodl jsem se zkusit u něj pár lekcí.

  Očekával jsem typické ‚s čím chcete pomoci, podíváme se na to‘, ale bylo to trochu jinak. Nejprve docela dlouhý rozhovor o mojí ‚osobní golfové historii‘, cílech, pocitech, omezeních, možnostech. Teprve pak jsme začali ‚trénovat‘. Tady mě hodně překvapila ještě jedna věc – zejména u tréninku na podložce Jirka nedá tak moc na svoje osobní pocity a to co se mu zdá, že vidí, ale velmi hodně používá techniku – vysokorychlostní kameru, na které si švih rozebíráme.

  Teprve potom následují doporučení a cviky na úpravu švihu pro splnění stanovených cílů. Například u mne jde o to, že většinou míče zatahuji doleva až k hooku, a moje korekce pak vedou občas k pušovaným ranám doprava. Takže směrová konzistence byl první požadavek, na kterém nyní pracujeme. Co mne hodně překvapilo, tak bylo to, že i jedna ‚drobná‘ rada a praktické ukázání na videu kde je problém vedla k razantní změně dráhy míče a daleko větší směrové přesnosti. Nicméně je ještě dost dalších věcí na zlepšení, takže sice ne zcela pravidelně, ale pořád pokračujeme dál.

  Druhá velká oblast, kde je pořád co pracovat, je krátká hra a různé varianty hry z různých pozic a z různých povrchů, zde je pro mě velmi poučné sledovat myšlení a principy rozhodování pro zvolení optimální rány pro danou situaci. A zde je pro mě velmi přínosné sledovat různé možnosti zahrání, které Jirka předvede a zkusíme si je prakticky.

  Takže doporučuji, i pár lekcí může každému zpříjemnit vlastní pocit ze hry na hřišti, přece jenom raději hrajeme a soutěžíme než hledáme, že…“

  Petr Brňák, HCP 14,6